Без цифрової основи сьогодні неможливо зробити жоден проєкт, а тим паче — відбудувати міста, — Олег Щербатенко

Засновник української продуктової IT-компанії IT — Enterprise Олег Щербатенко вважає, що всі процеси з відбудови і відновлення України мають відбуватися з участі IT — стратегів, що дозволить створювати концепти одразу з урахуванням сучасних підходів до автоматизації, а також забезпечить прозорість і контрольованість процесів. У своєму програмному інтерв‘ю виданню Delo.ua Олег Щербатенко відзначив, що наразі жодного проєкту неможливо виконати, якщо він не має цифрової основи.

 «З весни йдуть обговорення, презентації, напрацьовуються концепти. І я переконаний, що фахівців з побудови цифрової стратегії під ідеї та задачі потрібно залучати з перших кроків, на початковому етапі, а не тоді коли контури проєктів вже затверджені”, — впевнений відомий в Україні популяризатор філософії Industry 4.0. 

Окрема тема — забезпечення прозорості використання ресурсів, спрямованих на відновлення.

“Наш проєкт — система електронних торгів SmartTender (офіційний торговий майданчик ProZorro) сьогодні об’єднує понад 35 тис. державних і комунальних органів влади та підприємств (замовники товарів, робіт та послуг) і близько 250 тис. комерційних компаній (постачальники). Команда весь час напрацьовує рішення (наприклад, для більш оперативного пошуку збіг між запитом і пропозицією впровадили цієї осені алгоритми штучного інтелекту). Тут працюють і великі державні концерни, наприклад, підприємства Укроборонпрому, і маленькі виробництва, які дуже часто мають гарні пропозиції. 

Тож такі рішення — один з варіантів як можуть співпрацювати компанії, знаходити один одного, здійснюючи якийсь з етапів по відбудові. Але для початку мають бути створені розлогі цифрові фундаменти, які дозволять учасникам Українських груп і міжнародним партнерам взаємодіяти: від проєктування до моніторингу використання ресурсів.

Тож задач для всіх вистачить і, сподіваюся, що зважені та сучасні підходи забезпечать всім Українцям безпеку, нову якість життя і діяльності”, — підсумував Щербатенко.

Як відомо, Український уряд в липні презентував План відновлення країни на конференції в Лугано, який базується на 5 основних принципах.

Поділитися:

Читайте також

Made with bravery: в Україні презентували маркетплейс для просування експорту

Made with bravery: в Україні презентували маркетплейс для просування експорту

В Україні з’явився Made with bravery — офіційний маркетплейс, щоб представити українських виробників світові. Про це інформує Мінцифри. (далее…)
Уряд у швейцарському Лугано презентував план відновлення України

Уряд у швейцарському Лугано презентував план відновлення України

Уряд у швейцарському Лугано презентував план відновлення України. (далее…)