COOP Україна сьогодні: виші приймають переселенців, вцілілі магазини шукають товари

До війни споживча кооперація COOP України включала численні організації й підприємства у всіх областях країни. За 50 днів війни це потужне об‘єднання зазнало неповоротних втрат, руйнації значної частини інфраструктури.

«Всі плани, які були щодо розвитку наразі заморожені, — відзначив у коментарі «Імпульсу» голова Правління «Укркопспілки» Ілля Гороховський. — Всі мої колеги перебудували роботу під задачі воєнного часу і мета у нас одна: вижити, зберегти людей і всіма силами наблизити перемогу».

Заради підтримки бойового духу у своїй спільноті про руйнацію в COOP Україна говорять стисло і небагато. Як відзначили у пресслужбі, є установка діяти та «не розкисати». Проте нещодавні фото, які COOP оприлюднив у соцмережах, говорять про значні руйнування, в першу чергу в областях, які зазнали окупації та перебувають у зоні бойових дій. Замість охайних кафе і крамничок тепер — гори попелу.

Значна частина українців мусила переїхати у більш безпечні регіони. За даними Міністерства соціальної політики та Міжнародної організації міграції, наразі внутрішньо переміщених осіб (ВПО) — більш як 6,5 млн. Значна частина людей отримала прихисток у вишах і адмінприміщеннях COOP Україна, які були оперативно переоблаштовані. При цьому з кінця березня освітяни COOP намагаються відновити повноцінне навчання студентів онлайн, забезпечити їм знання та отримання диплому.

«Під час війни безпека — на першому місці. — відзначили у COOP. — Але мають бути стабілізовані всі процеси, які тільки можна, а студентам потрібні дипломи та знання».

Паралельно із цим, багато викладачів і студентів долучилися до волонтерської справи, зокрема, до роботи у сортувальних гуманітарних центрах.

Виробничі та торговельні підприємства споживчої кооперації — а це найбільший сектор розгалуженої системи COOP, продовжують продуктову підтримку тероборони та ЗСУ, а також шукають нових постачальників продукції, аби полиці в магазинах не були порожніми, адже за прогнозами експертів, саме на маленькі господарства через війну ляже найбільше навантаження у запобіганні харчовій кризі.

Нагадаємо, раніше «Імпульс» писав, що магазини COOP в Європі на касах збирають допомогу для України.

Поділитися:

Читайте також

Стіни - відбудуємо: у Мережі показали харківські виші, які зруйнували російські окупанти

Стіни - відбудуємо: у Мережі показали харківські виші, які зруйнували російські окупанти

Голова Харківської ОВА Олег Синьогубов показав будівлі харківських вишів, які зруйнували російські окупанти. Світлини він опублікував у своєму Тelegram-каналі. «На…
Одеський міжнародний кінофестиваль підтримають у Карлових Варах

Одеський міжнародний кінофестиваль підтримають у Карлових Варах

Через повномасштабну війну, яку росія веде проти України, частина 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбудеться на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах.…
ЗСУ деокупували 931 населений пункт – Володимир Зеленський

ЗСУ деокупували 931 населений пункт – Володимир Зеленський

Українські захисники деокупували 931 населений пункт. Про це у своєму відеозверненні 25 квітня повідомив Президент України Володимир Зеленський. «Ця війна…