COOP Україна сьогодні: виші приймають переселенців, вцілілі магазини шукають товари

До війни споживча кооперація COOP України включала численні організації й підприємства у всіх областях країни. За 50 днів війни це потужне об‘єднання зазнало неповоротних втрат, руйнації значної частини інфраструктури.

«Всі плани, які були щодо розвитку наразі заморожені, — відзначив у коментарі «Імпульсу» голова Правління «Укркопспілки» Ілля Гороховський. — Всі мої колеги перебудували роботу під задачі воєнного часу і мета у нас одна: вижити, зберегти людей і всіма силами наблизити перемогу».

Заради підтримки бойового духу у своїй спільноті про руйнацію в COOP Україна говорять стисло і небагато. Як відзначили у пресслужбі, є установка діяти та «не розкисати». Проте нещодавні фото, які COOP оприлюднив у соцмережах, говорять про значні руйнування, в першу чергу в областях, які зазнали окупації та перебувають у зоні бойових дій. Замість охайних кафе і крамничок тепер — гори попелу.

Значна частина українців мусила переїхати у більш безпечні регіони. За даними Міністерства соціальної політики та Міжнародної організації міграції, наразі внутрішньо переміщених осіб (ВПО) — більш як 6,5 млн. Значна частина людей отримала прихисток у вишах і адмінприміщеннях COOP Україна, які були оперативно переоблаштовані. При цьому з кінця березня освітяни COOP намагаються відновити повноцінне навчання студентів онлайн, забезпечити їм знання та отримання диплому.

«Під час війни безпека — на першому місці. — відзначили у COOP. — Але мають бути стабілізовані всі процеси, які тільки можна, а студентам потрібні дипломи та знання».

Паралельно із цим, багато викладачів і студентів долучилися до волонтерської справи, зокрема, до роботи у сортувальних гуманітарних центрах.

Виробничі та торговельні підприємства споживчої кооперації — а це найбільший сектор розгалуженої системи COOP, продовжують продуктову підтримку тероборони та ЗСУ, а також шукають нових постачальників продукції, аби полиці в магазинах не були порожніми, адже за прогнозами експертів, саме на маленькі господарства через війну ляже найбільше навантаження у запобіганні харчовій кризі.

Нагадаємо, раніше «Імпульс» писав, що магазини COOP в Європі на касах збирають допомогу для України.

Поділитися:

Читайте також

«20 днів у Маріуполі»: Україна вперше в історії отримала «Оскар» (відео)

«20 днів у Маріуполі»: Україна вперше в історії отримала «Оскар» (відео)

Фільм показує перші дні облоги міста російськими загарбниками (далее…)
Стрічку українського журналіста “20 днів у Маріуполі” номінували на Cinema Eye Awards

Стрічку українського журналіста “20 днів у Маріуполі” номінували на Cinema Eye Awards

Український фільм «20 днів в Маріуполі» отримав номінацію на приз глядацьких симпатій в американському конкурсі документальних фільмів. Цю новину оголосив…