Данський Saxo Bank дав свої «приголомшливі» прогнози на 2023 рік

Данський інвестиційний Saxo Bank нещодавно опублікував свої традиційні «приголомшливі прогнози» на наступний рік. Там, зокрема, вважають, що у 2023-му світ перейде до воєнної економіки, золото стрімко здорожчає, а ЄС створить власні збройні сили.

Такі незвичні прогнози банк оприлюднює щороку, зауважуючи, що до них потрібно ставитися як до експериментальних з розглядом усіх можливих варіантів, навіть нереальних.

У Saxo Bank нагадали, що 2022 рік приніс світу глибокий інфляційний шок. Він виник через надмірне реагування на пандемію у 2020 та 2021 рр., та посилився через перебої у пропозиції, а потім — вторгнення РФ в Україну.

«Імпульс» пропонує ознайомитися з частиною цих прогнозів.

Воєнна економіка. У Saxo Bank вважають, що світ вступив в глобальну воєнну економіку, «коли кожна велика держава в світі зараз намагається зміцнити свою національну безпеку на всіх фронтах». Воєнну економіку буде відчувати не тільки Європа : вона стане глобальною за масштабом. Дві великі держави, а тепер і великі суперники, США та Китай, також пристосовуються до менталітету воєнної економіки.

Мільярдери створять «Манхеттенський енергетичний проєкт». Попит на електроенергію має різко зрости не лише через електрифікацію за допомогою електромобілів, але й через безперервну цифровізацію людської діяльності. Водночас потенціал зростання для енергетики виглядає дуже обмеженим. У 2023 році власники великих технологічних компаній та інші технофіли-мільярдери, об’єднавшись, створять консорціум під кодовою назвою Third Stone з метою зібрати понад трильйон доларів для інвестування в енергетичні рішення. Це найбільша науково-дослідна робота з часів оригінального Манхеттенського проєкту, у рамках якого була розроблена ядерна бомба.

Президент Франції Макрон піде у відставку. Коли президент Еммануель Макрон переміг на другий термін у травні 2022-го, зауважують в інвестиційному банку, він вірив, що зможе повести країну шляхом проведення реформ. Однак це було перед парламентськими виборами в червні 2022 року, коли його партія та союзники втратили абсолютну більшість у парламенті, що змусило Макрона піти на компроміси, зіткнувшись із сильною опозицією. За прикладом Шарля де Голля Макрон несподівано вирішує піти у відставку на початку 2023 року. У телезверненні він критикує опозицію та оголошує, що йде з політики. Поки Франція готується до нових президентських виборів, Макрон вирішує втілити свою давню мрію створити стартап.

Saxo Bank

Золото дорожчає до 3 тис. доларів. У 2023 році, за «приголомшливим прогнозом», золото нарешті знаходить свою опору після складного 2022-го. Ціна спотового золота зростає вище 3000 доларів за унцію на тлі визнання ринку, що інфляція збережеться у найближчому майбутньому, а ціни лишатимуться високими тривалий час.

ЄС створять збройні сили. Після закінчення Другої світової війни Західна Європа опинилася під «парасолькою» збройних сил США як безпосередньо, так і через широку участь у НАТО. Після закінчення «холодної війни» пріоритети національної оборони ще більше розмилися. У 2023-му стає зрозуміло, що Європі необхідно довести до ладу оборонну позицію, а не покладатися на все більш мінливий політичний цикл США. І наступного року всі члени ЄС зроблять крок до створення збройних сил Євросоюзу.

Заборона виробництва м’яса до 2030-го. В наступному році принаймні одна країна, яка прагне випередити інших у боротьбі за клімат, збільшить податки на м’ясо, починаючи з 2025-го. Окрім того, ця держава запланує до 2030-го повністю заборонити все вироблене в країні м’ясо на користь штучного рослинного походження або навіть його лабораторного вирощування.

Велика Британія відмовиться від Brexit. Рецесія, стрімке зростання безробіття та дефіцит податкових надходжень призводять до демонстрацій та вимог піти до прем’єр-міністра Ріші Сунака. До влади в третьому кварталі приходить лейбористський уряд, обіцяючи референдум про відмову від виходу з ЄС 1 листопада 2023 року. На ньому перемагають прибічники возз’єднання з Євросоюзом.

Поділитися:

Читайте також

Підсумки 2022: Байрактар, Арестович та сіль - Google опублікував найпопулярніші запити українців

Підсумки 2022: Байрактар, Арестович та сіль - Google опублікував найпопулярніші запити українців

Наприкінці року у Google традиційно представили підсумковий рейтинг найпопулярніших запитів українських користувачів. (далее…)
Рекордна інфляція в світі може прискорити початок світової економічної кризи - Олександр Бондаренко

Рекордна інфляція в світі може прискорити початок світової економічної кризи - Олександр Бондаренко

Інфляція у США сягнула 11%, у ЄС показник інфляції у річному вимірі складає 11-12%, у Канаді — 9%. І це…
Підсумки 2021: «У 2021 році ми відкрили 118 нових магазинів «АТБ», у планах на 2022 рік – відкриття ще 120», - Сергій Демченко

Підсумки 2021: «У 2021 році ми відкрили 118 нових магазинів «АТБ», у планах на 2022 рік – відкриття ще 120», - Сергій Демченко

У рамках проекту «Підсумки 2021» начальник управління з корпоративних комунікацій корпорації «АТБ» Сергій Демченко розповів Імпульсу про основні досягнення компанії…