Nordic Business Forum відкрили пісочною анімацією про війну в Україні

Щорічну конференцію Nordic Business Forum, яка проходила в Гельсінкі, відкрила українська мисткиня Ксенія Симонова. Жінка зобразила мир, який змінився пострілами, дітьми, які тікають від війни.

Цього року на основній сцені виступили 12 спікерів. Ключовий фокус тримали на лідерстві, що орієнтоване на майбутнє; глобальних змінах у світі і тому як адаптувати стратегії у часи тектонічного перезавантаження.

Тему війни активно обговорювали також в межах спеціальною панелі «Війна в Європі», яку проводив шахматист і російський опозиціонер Гаррі Каспаров. У презентації Каспаров продемонстрував кадри з Бучі, вокзалу у Краматорську після авіаудару.

«Зараз ми маємо справу з крайнім злом. Це як рак, поширюється. З раком не можна вести переговори. Єдиний спосіб — вирізати рак”, – переконаний Гаррі Каспаров (Garri Kasparov), після вступу якого присутні піднялися аплодувати. Подивитися повний виступ можна за посиланням.

Дні “бізнес як зазвичай” давно минули. Нова реальність вимагає дуже спритних лідерів, які знають, що таке займати позицію, об’єднувати команди навколо спільних цілей і створювати рухи», –відзначив Мікі Куусі (Miki Kuusi), генеральний директор Wolt.

Петтер Стордален (Petter Stordalen) — норвезький бізнесмен-мільярдер, забудовник готелів та нерухомості, а також захисник довкілля. Петтер пройшов шлях у бізнесі від продажу полуниці до одного з впливовіших бізнес-лідерів Північної Європи. У його мережі готелів працює 17 000 людей. Через свій фонд Петтер зробив пожертви, зокрема, кільком асоціаціям і неурядовим організаціям зосереджуючись на боротьбі зі зміною клімату. Він вважає, що основний шлях до успіху корпоративні моделі, де люди, планета та прибуток однаково важливі.

«Можливо, пандемія змінила спосіб нашої роботи та прискорила цифровізацію, але ми ніколи не повинні забувати про наш найважливіший ресурс — людей і культури. Лідери, які зміцнюють довіру та вірять у своїх співробітників, матимуть набагато більше шансів на успіх у майбутньому», – вважає Петтер.

Історик та філософ Ювал Ной Харарі (Yuval Noah Harari) виступив з темою «Найважливіші навички для майбутньої роботи».

Він переконаний: щоб йти в ногу зі світом 2050 року, потрібно буде не просто винаходити нові ідеї та продукти, але, перш за все, «відкривати себе знову і знову» (до речі, його книга «21 урок для 21 століття» доступна у продажу українською мовою – авт).

Наприкінці форуму, директор Ганс-Петер Зіфен (Hans-Peter Siefen) оголосив дату форуму у 2023 році, та анонсував спікерів.

Отже, 27-28 вересня 2023 року в Гельсінкі основні доповіді будуть присвячені темі створення змін з точки зору лідерства, інновацій та стійкості. Мета полягає в тому, щоб підготувати бізнес-лідерів до проактивності в світі невизначеності.

«Щойно після глобальної пандемії ми опинились у розпалі війни в Європі. Не кажучи вже про те, як ми використовуємо природні ресурси, це спричиняє кардинальні екологічні проблеми. Зайве говорити, що ми стикаємося з безпрецедентними викликами. Але ми маємо спробувати не тільки протистояти цим проблемам, але й вирішити їх. І ми вважаємо, що бізнес відіграє ключову роль у цьому, тому ми хочемо надати лідерам натхнення та знання, щоб процвітати в цьому хаотичному середовищі», – підсумував Ганс.

Анонсований список спікерів на Форум в 2023 році:

  • Малала Юсафзай – співзасновник Malala Fund і лауреат Нобелівської премії,
  • Тім Феррісс – підприємець, автор, інвестор,
  • Патрік Ленсіоні – засновник і президент The Table Group, автор,
  • Ребекка Хендерсон – економіст і професор Гарварду,
  • Ніколай Танген – генеральний директор Norges Bank Investment Management,
  • Франческа Джіно – біхевіоролог і професор Гарварду,
  • Емі Вебб – футуролог, письменниця, засновниця Інституту майбутнього сьогодні.

Тож, сподіваюся, що наступного року буде мир в Україні і світі, тож на Nordic Business Forum будуть говорити про те як покращити світ, а не те як його врятувати.

Текст, фото Анна Куделя

Поділитися:

Читайте також