Онлайн чи офлайн: зіркові мами розповіли де і як будуть навчатись їхні діти цього року

Новий навчальний рік українські школярі розпочинають в умовах воєнного стану. Перед батьками постав складний вибір – дистанційне чи очне навчання. Зараз, коли країна у стані війни, в першу чергу йде мова про безпеку. Зіркові мами — Марічка Падалко, Валентина Хамайко, Людмила Барбір і Лідія Таран розповіли де навчатимуться їх діти.

Троє старших дітей ведучої “Сніданок. Вихідний” Валентини Хамайко будуть навчатись там, де і вчились до початку повномасштабного вторгнення — в Європейському колегіумі.

Валентина Хамайко. Фото: пресслужба

“Рішення, щодо навчання дітей, приймали разом з чоловіком на початку серпня. Дуже сподіваюсь, що тут нам вдасться і закінчити цей навчальний рік. Все дуже змінюється щодня. Тому дати гарантії щодо навчання дітям я не можу. Ми нічого від них не приховуємо, всі рішення приймаємо разом, все з ними проговорили.  Дуже хочу, щоб діти вчились офлайн, бо їм дуже важливо спілкуватися з однолітками. На жаль, 40% однокласників так і не повернулись в школу і в Україну… Звісно, це засмутило дітей, але я намагаюсь їх підбадьорити, розповідаю, що клас буде оновлений і вони зможуть познайомитись з новими дітьми”, — ділиться Валентина.

Валентина Хамайко з дітьми. Фото: пресслужба

Усі троє дітей Марічки Падалко підуть у новому навчальному році у школу в Києві:

Марічка Падалко. Фото: пресслужба

“Ми всі разом у родині обговорили питання навчання і вирішили, що діти навчатимуться в Києві в школі офлайн. У будівлі є укриття – це було одне з найголовніших умов, чому ми погодились на саме таку форму навчання. На жаль, класи будуть напівпорожні – лише третина учнів навчатиметься очно. Решта займатиметься онлайн”, — каже Марічка.

Марічка Падалко з дітьми на 1 вересня. Фото: пресслужба

Син Людмили Барбір цього року буде навчатись у школі онлайн і далеко від дому.

Людмила Барбір. Фото: пресслужба

“Цьогоріч син піде у 4-й клас. Ми обрали дистанційний формат навчання, оскільки Тарас зараз не зі мною, а у моєї сестри в Чернівецькій області. Мій чоловік військовий і його немає вдома, я постійно на роботі, тому зараз сім’я нарізно. Я не можу сина залишати самого вдома. Це оптимальний варіант в нашій ситуації. Для нас пріоритетною є безпека дитини. Але розумію тих батьків, які відправляють своїх дітей в школу, не маючи можливості залишити їх вдома. Кожен обирає той формат, який в його ситуації найближчий і найкомфортніший”, — ділиться Людмила. 

Людмила Барбір з сином Тарасом. Фото: пресслужба

Ведуча ТСН та кураторка благодійного проєкту “Здійсни мрію” Лідія Таран через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення вирішила виїхати з 14-річною донькою Василиною в безпечне місце. Так, на запрошення друзів, вони опинились у Франції. Навчальний рік Василина закінчувала паралельно у французькій та українській школах.

Лідія Таран. Фото: пресслужба

“Цьогоріч моя Василина буде навчатись у Франції. Для мене головне — безпека дитини. Мій житловий комплекс, як і вся Україна, знаходиться не в зоні безпеки. Тому вважаю, що дитині буде краще цей навчальний рік провести тут. Вона встигла адаптуватися, має друзів. Водночас хочемо зберегти можливість навчатись бодай з деяких дисциплін у нашій українській школі — математика, хімія. Наше завдання максимум — зберегти рівень знань, відповідний українській школі й водночас охопити цьогоріч всі дисципліни французької школи. В такій ситуації зараз сотні тисяч українських дітей. Вони здібні і я вірю, що у них все вийде незалежно від країни, де вони опинились”, — каже Лідія Таран.

Лідія Таран з донькою Василиною. Фото: пресслужба

Нагадаємо, раніше «Імпульс» писав, як працюватимуть українські школи.

Поділитися:

Читайте також

ЦПД оприлюднив, як влаштована сітка російської пропаганди

ЦПД оприлюднив, як влаштована сітка російської пропаганди

Центр протидії дезінформації при РНБО України оприлюднив, як влаштована сітка основного рупора російської пропаганди за кордоном — RT-international. Про це…
Фонд імені Святослава Хороброго першим надав допомогу у Балаклії

Фонд імені Святослава Хороброго першим надав допомогу у Балаклії

Благодійний фонд ім. Святослава Хороброго одним із перших потрапив до Балаклії Харківської області та розповів, що там побачили. (далее…)
Онлайн-перекладач DeepL отримав підтримку української мови

Онлайн-перекладач DeepL отримав підтримку української мови

Один з онлайн-перекладачів DeepL в черговому оновлені отримав підтримку української мови. (далее…)