Підсумки 2021: «Ми змінюємось і пишемо про неідеальних людей», — Ірина Татаренко про рік українського глянцю

Ірина Татаренко, шеф-редакторка Marie Claire Україна, під час конференції «Підсумки 2021/Прогнози 2022», яку організувала експертно-комунікаційна група «Імпульс»,  розповіла, чим цього року жив український глянець, як він трансформується, аби не бути «з’їденим» діджиталом, і як сучасні редактори ламають неписані правила.

В одному човні. Як розповіла Ірина Татаренко, до представників українських глянцевих видань приходить розуміння, що нині вони — не стільки конкуренти, скільки ті, хто пливе в одному човні, і мають трансформуватися, аби залишитися на ринку і не бути «з’їденими» сучасним цифровим середовищем.

Перехід на українську.  Великою перемогою для вітчизняного глянцю Ірина Татаренко вважає перехід на українську.

«Marie Claire Україна перейшла на українську мову в березні, «Новое время» — інша пісня, але вони також зробили це у серпні. Кілька тижнів тому побачив світ перший україномовний номер Elle.  Це класно, та непросто. Відкриваю відгуки наших читачів у соцмережах і читаю: «Класно, класний номер, дуже хочу придбати, але він українською».  Розумію, що це тролінг, але проблема існує, й у наших силах її подолати», — розповіла шеф-редакторка Marie Claire Україна.

Неглянцеві люди. За словами Ірини Татаренко, наразі вони та колеги мають долати переконання, що глянець пише про людей, яких взагалі  не існує — тих, які можуть присвячувати своїм «глянцевим проблемам» 24 години на добу.  Модні видання змінюються, і нараз пишуть про звичайних, неідеальних людей.

«Пам’ятаю той час, коли ми, редактори глянцевих видань, були в захваті від обкладинок, які могли собі дозволити російський або український Esquire, де можна було розгледіти кожну зморшку, кожну пору якогось із героїв. Пам’ятаю, як старший редактор не дозволив мені поставити матеріал із Романом Віктюком, бо там мало бути неглянцеве фото, на якому було видно його зморшки на шиї.  Але ж це нормально, бо ми говоримо не про вік, а про досвід, і це важливіше за вади», — зазначає шеф-редакторка.

Вітчизняний глянець дійсно демонструє рух до змін. На шпальтах першого україномовного номеру Marie Claire, наприклад, була звичайна продавчиня, яку знайшов кастинг-директор видання, коли та вела з лугу корову. А обкладинку зимового накладу прикрасив чоловік — співак Макс Барських. Ірину Татаренко тішить, що її колеги з L’Officiel дозволили собі таку розкіш, як жінку елегантного віку на обкладинці, ламаючи стереотипи, і це прекрасно.

Не тільки про фешн. Окрім того, глянцеві видання нині говорять не тільки про фешн, але й про актуальні проблеми нашого суспільства.  

«Ми у Marie Claire зробили спецпроєкт до 30-річчя незалежності України про те, як змінилася роль жінки в українському суспільстві, а також великий проєкт про домашнє насилля. Колеги з Vogue створили дуже красивий і важливий проект про паралімпійців. Ми про це говоримо», — зазначає Ірина Татаренко.

Шеф-редакторка Marie Claire Україна переконана, що глянець вже трансформується, і має надію, що це вдасться. Вона зазначає: не може обіцяти, що видання сегменту зможуть  розв’язати проблеми сучасного українського суспільства, але зроблять усе від них залежне. 

Експертно-комунікаційна група «Імпульс» створена в 2011 році. З 2018 року спільно з провідними експертами готує секторальні дослідження та підсумки року.

Поділитися:

Читайте також

До 2025 року фінансова галузь створить мільйони нових цифрових робочих місць - Coursera

До 2025 року фінансова галузь створить мільйони нових цифрових робочих місць - Coursera

Навчальна онлайн-платформа Coursera оприлюднила рейтинг галузевих навичок за 2021-й. Друге місце у ньому котрий рік поспіль зберігають фінансові спеціальності. Очікується,…
Підсумки 2021: «У 2021 році ми відкрили 118 нових магазинів «АТБ», у планах на 2022 рік – відкриття ще 120», - Сергій Демченко

Підсумки 2021: «У 2021 році ми відкрили 118 нових магазинів «АТБ», у планах на 2022 рік – відкриття ще 120», - Сергій Демченко

У рамках проекту «Підсумки 2021» начальник управління з корпоративних комунікацій корпорації «АТБ» Сергій Демченко розповів Імпульсу про основні досягнення компанії…
Украина - Китай: итоги 2021 года

Украина - Китай: итоги 2021 года

Руководитель «Центра политического анализа» Владимир Головко описал для КГ «Импульс» итоги политического и экономического взаимодействия Украины и Китая в 2021…