Старлінки, блокада рф та послуги в Дії: Мінцифра представила топ-100 досягнень 2022 року незламності

Попри всі виклики війни, Мінцифра продовжує будували цифрову державу. Цілі команди залишилися незмінними. Але додалися нові пріоритетні під час війни напрямки роботи – воєнні послуги, розвиток military-tech, Старлінки.

Головним проєктом залишилась Дія. За рік в Дії було запущено 39 сервісів у застосунку та на порталі. І Дія стала на крок ближче до superapp – універсального застосунку, в якому можна отримати різні послуги і сервіси, зазначив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, презентуючи 100 перемог міністерства за 2022 рік. Цьогорічні досягнення пов’язані з викликами воєнного часу, запитами військових і кожного українця. 

Дія

З 24 лютого саме цифровізація стала основою для ефективної роботи держави. Протягом року Мінцифра активно працювала над розвитком Дії. За цей час до застосунку приєдналися 6 млн користувачів та понад 5000 партнерів. Зараз Дією користуються понад 18,5 млн українців, а веб-порталом – майже 22 млн. 

У застосунку Дія доступно 14 документів та 23 послуги (за рік додалося 3 документи та 16 послуг), на порталі – 92 послуги (додалося 20 нових послуг).

Під час повномасштабної війни Дія стала інструментом для швидкої та зручної комунікації українців з державою

Міністерство запустило сервіси для українців, найбільш актуальні в умовах воєнного стану. Наприклад єДокумент став доступним майже одразу з початку повномасштабного вторгнення, його можна згенерувати навіть без інтернету. Також послуги для переселенців (понад 1,4 млн заявок на отримання довідки та допомоги ВПО), Пошкоджене майно (понад 300 тисяч заявок), Виплати 6500 від держави в рамках програми єПідтримка (в рамках програми кошти було виплачено 4,7 млн українцям), Допомога по безробіттю тощо. Окрім цього, запустили Дія.TV, Дія.Радіо та додали можливість донати на допомогу армії просто в застосунку. За рік було зібрано майже 500 мільйонів гривень.

Також окремо варто відзначити і інші воєнні послуги в Дії. У перші тижні повномасштабної війни команда Мінцифри створила чатбот єВорог. Кожна людина зі смартфоном може поділитися фото ворожої техніки, повідомити про колаборантів чи міни. За весь час чатботом скористалися 440 тисяч українців. Запустили військові облігації в застосунку. Це можливість для кожного українця допомогти армії та економіці країни, а згодом отримати внесок назад із прибутком. За три місяці придбали 215 тисяч облігацій в Дії на більше 215 млн гривень. 

Міжнародна співпраця та Starlinks

У 2022 році досвідом цифрової України почали цікавитися за кордоном. На базі української Дії в найбільш діджитальній країні – Естонії – створять аналог застосунку. Команда розробників Мінцифри працює спільно з естонськими колегами і вже незабаром презентують результат. 

З перших днів вторгнення команда міністерства зверталася до топ-компаній світу із закликом вийти з ринку росії і припинити роботу з агресором. Було написано листи 600 компаніям. З них 190 покинули ринок рф, 149 компаній частково підтримали цифрову блокаду, яка відкинула росію в минуле.

Мінцифра шукала технологічні рішення та революційні ідеї, які будуть працювати на перемогу України. Під час повномасштабної війни Україна стала однією з країн з найбільшою кількістю Старлінків. Зараз працюють понад 22 тисячі терміналів, паралельно команда Мінцифри веде переговори про поставки нових партій. 

Кіберфронт

У топі перемог – досягнення на кіберфронті. В Україні створили першу ІТ-армію, яка об’єднала волонтерів з усього світу. Зараз спільнота налічує більше 200 тисяч ІТ-фахівців, які спільно борються з атаками і виконують різні завдання у кіберпросторі. 

UNITED24 та Армія дронів

Але не тільки ІТ-спеціалісти підтримують Україну, а і весь цивілізований світ. За ініціативи Президента Володимири Зеленського створили фандрейзингову платформу UNITED24. Вона стала єдиним вікном для збору пожертв з усього світу. За майже 8 місяців роботи через UNITED24 задонатили 255 мільйонів доларів на підтримку армії, медиків та відбудови України. 

Також у межах UNITED24 виник проєкт Армія дронів. Він змінив хід воєнних подій та дав поштовх для розвитку сфери military-tech. У межах Армії дронів законтрактовано 1577 безпілотників на понад 3,2 млрд грн. 

Дія.City

Мінцифра продовжила розвивати Дія.City. До спеціального економічного та юридичного простору вже долучилися 414 компаній. А це – понад 34 тисячі фахівців. Отримали відчутну допомогу від світових технологічних компаній, які підтримали цифровий лендліз. Зокрема, Амазон AWS, Google, ClearView, Recorded Future тощо. 

З усіма топ-100 досягненнями і перемогами 2022 року незламності Мінцифри можна ознайомитися за посиланням: https://2022.thedigital.gov.ua/ 

Також ви можете прочитати версію англійською тут.

Нагадаємо, раніше «Імпульс» публікував дослідження, в “Do IT like Ukraine”, в рамках якого було підсумовано, що ІТ-індустрія України зростає попри все.

Поділитися:

Читайте також

Підсумки 2022: уряду України вдалося зберегти керованість економічними процесами

Підсумки 2022: уряду України вдалося зберегти керованість економічними процесами

Уряду України у 2022 році вдалося зберегти керованість економічними та фінансовими процесами. Про це на своїй сторінці в Facebook написав…
2022 the Year of Invincibility of the Ministry of Digital Transformation: Starlinks, military-tech, services in Diia and other achievements of the ministry

2022 the Year of Invincibility of the Ministry of Digital Transformation: Starlinks, military-tech, services in Diia and other achievements of the ministry

Traditionally, in December, the team of the Ministry of Digital Transformation sums up the results of the year and presents…
Підсумки 2022: ІТ-індустрія України зростає попри все - дослідження

Підсумки 2022: ІТ-індустрія України зростає попри все - дослідження

У воєнний час українська ІТ-індустрія приклала немало зусиль аби вийти на шлях розвитку та прилаштуватись до нових умов праці. Асоціація…