В Україні вперше в історії приватизували морський порт

У ході аукціону вартість морського порту “Усть-Дунайськ” зросла більш ніж втричі — з 60 млн грн стартової ціни до фінальної у 201 млн.

Як повідомляє Фонд держмайна України, за право приватизації порту на онлайн-аукціоні в системі Прозорро.Продажі змагалися вісім учасників.

Порт «Усть-Дунайськ» відновив роботу з 1 квітня 2022 року. З того часу обсяги експортної вантажоперевалки склали 153 тис. т зерна та 58,3 тис. т імпортних споживчих товарів при проєктній спроможності в 4,1 млн т. Фактично сьогодні порт працює лише на 5% своїх потужностей.

“До великої війни про “Усть-Дунайськ” майже всі забули, але він одним з перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Але для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, – зазначив голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

За словами Олексія Соболева, директора ДП “Прозорро.Продажі”, це перший порт, приватизований у цій системі, що стало знаковою подією.

«У понад два рази вища конкуренція, ніж у середньому на приватизаційних аукціонах, і кратне зростання ціни, – підтвердження готовності та бізнесу змагатися за такі активи”, – зауважив він.

До повномасштабного вторгнення РФ основні інвестиції йшли в інші морські порти. Після приватизації новий власник “Усть-Дунайська” зможе направляти приватні інвестиції на активізацію діяльності цього працюючого активу.

Переможець має 20 робочих днів на сплату вартості лота після дня завершення аукціону. Тільки після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.

Раніше «Імпульс» писав, що в 2022-му постачальники знаходили можливість підтримати економіку країни та розвивати свій бізнес.

Поділитися:

Читайте також

В Копенгагені презентували серію освітних програм для українців

В Копенгагені презентували серію освітних програм для українців

В Copenhagen City Hall провідні данські компанії презентували серію освітніх програм для українців, які перебувають в Данії і хотіли б…
На знак солідарності з Україною у відомих локаціях світу відключили світло

На знак солідарності з Україною у відомих локаціях світу відключили світло

У найдовшу ніч року, 21 грудня, відомі по світу локації тимчасово вимкнули світло на знак солідарності з Україною. Понад 60…
Бенксі підтвердив авторство семи графіті в Україні

Бенксі підтвердив авторство семи графіті в Україні

Відомий британський вуличний художник Бенксі підтвердив авторство семи стінописів в Україні. (далее…)