
Популярний блогер та політичний експерт Денис Гороховський нагадав, як кожен громадянин може прискорити перемогу, зібравши невеликий тематичний гайд.
Як виявилось, навіть через рік після повномасштабного вторгнення РФ є люди, які хотіли б допомагати, проте не знають чим. Ключове правило тут, на думку блогера — робити хоч щось краще, аніж не робити нічого.
Чим кожен українець може допомогти прискорити перемогу.
1. Донати. Це найпростіше і базове, і тут, зауважує Денис Гороховський, потрібно зрозуміти кілька моментів. Перший — це те, що будь-яка сума корисна. Навіть якщо цього місяця ви можете задонатити усього 10 грн, у цьому немає нічого поганого і це не соромно, адже це теж внесок у загальну справу.
Блогер також рекомендує зверніть увагу на невеликі збори та знайомих, які їх проводять. Навіть якщо це збір на спорядження одному захиснику — це також потрібно. Часто буває, що закрити такий збір у 10 тис. грн складніше, аніж 10 млн для великого фонду.
2. Інформація про збори. Інша безплатна допомога, яку можна надати — розповсюджувати інформацію про такі збори. Денис Гороховський зазначає, що навіть якщо у вас у Фейсбуці усього 10 друзів, є ймовірність, що саме від вас вони дізнаються про той чи інший збір, зможуть допомогти. Він знову ж таки радить брати участь не тільки у великих зборах, але й у невеликих.
3. Окопні свічки. Як зауважує Денис Гороховський, їх можна робити самому, оскільки в Мережі багато інструкцій, а у процесі немає нічого складного. Але ця діяльність вимагає невеликого бюджету на витрати.
«Якщо у вас немає вільних коштів на закупівлю витратних матеріалів, ви можете допомогти іншим. Для таких свічок потрібні залізні банки, від продуктів та напоїв. Скоріше за все, вони періодично бувають у вашому холодильнику, і після того ви їх викидаєте у сміття. Їх можна передавати на корисну справу. Знову ж, у вашому місті ви без проблем знайдете тих, хто їх робить», — радить блогер.
4. Волонтерство. Вільні руки потрібні завжди. Волонтерські центри є у кожному місті, їх десятки та сотні, і їм можна запропонувати свою допомогу. Такі центри займаються різною діяльністю — допомогою військовим, переселенцям, дітям, і усе це — внесок у загальну справу.
5. Розповсюдження інформації. Якщо ви знаєте іноземні мови, зауважує блогер, можна вести сторінки на цих мовах у різних соцмережах, давати інформацію про ситуацію в Україні, спираючись на джерела, яким ви довіряєте. Існує величезний запит на подібний контент.
6. Професійна допомога. Якщо ви володієте будь-якими професійними навичками, якими можете поділитися і які можуть бути корисними, можна давати майстер-класи, лекції, уроки для дітей-переселенців тощо. Існує маса волонтерських організацій, які допомагають з цим бажанням.
7. Дитячі листи. Ця порада, зауважує блогер, у першу чергу стосується педагогів. Проте можуть допомогти і батьки, разом із дитиною написавши листа військовим. Писати можна як знайомим військовим, так і регулярно передавати листи через ті ж волонтерські організації, свій дитсадок\школу, поцікавившись у педагогів, чи проводяться подібні акції. Важливо це робити періодично, а не одноразово. А якщо дитина напише 10 листів або намалює 10 малюнків, то це принесе радість 10 військовим.
«Я здивувався, коли хлопці з фронту розповідали, наскільки важливі для них такі листи», — пише Денис Гороховський.
8. Донорство крові. Тут є деякі медичні нюанси, але здавати кров може більшість людей — на це завжди є величезний запит. Де здати кров у вашому місті, підкаже пошук у Google.
Раніше Денис Гороховський у «Підсумках року» для «Імпульсу» розповідав про головні події та тренди 2020 року у світі соцмереж.