Copenhagen Democracy Summit 2022: ключове з виступу Володимира Зеленського

В Копенгагені відбувся масштабний Copenhagen Democracy Summit 2022, в якому взяли участь міжнародні політики та лідери громадської думки. Зокрема, спікерами Саміту були експрезидент США Барак Обама, засновник і голова Alliance of Democracies Андерс Фог Расмуссен, прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте, президент Microsoft Бред Сміт і віцепрезидент Google з глобальних питань Кент Волкер. З онлайн-зверненням до учасників виступив Президент України Володимир Зеленський.

«Імпульс» наводить тези з його виступу.

-Демократія – це завжди повага до слів. Міжнародне право – це також повага до слів. Але вони працюють і здатні вигравати у протистояннях тільки тоді, коли можуть бути підкріплені діями. Коли слово буквально означає дію.

Тож, повертаючись до запитання про те, де проходить лінія протистояння між свободою та пригніченням, варто сказати, що вона проходить також між здатністю просто говорити щось і готовністю діяти на підкріплення тих чи інших слів – обіцянок виборцям, слів на переговорах і текстів конвенцій.

На українському кордоні, на українському Донбасі, під Харковом, на півдні України ми можемо зараз бачити, що український народ справді готовий підкріпити слова про свою незалежність відповідними діями на захист незалежності. Але де той кордон, на якому буде видно, що і Європа готова підкріпити всі важливі для себе слова відповідними діями?

Чому, якщо опитування показують, що 71% європейців вважають Україну частиною європейської сімʼї, досі є політичні скептики, які вагаються, чи дозволяти нам рух до Європейського Союзу?

Чому, якщо базові цінності Європи передбачають, що кожен народ має однакове значення і його мають однаково поважати, українському народу так довго говорять про те, що він повинен залишитись у «сірій» зоні між Європейським Союзом і Росією?

Чому, якщо Росія цинічно порушує буквально всі життєво важливі документи міжнародного права, досі залишаються ті, хто вагається, чи блокувати будь-які відносини з такою державою?

Ці запитання вказують насправді на те, що Європейська система може програти, якщо слова не будуть підкріплюватися діями. Демократична система може програти навіть на нашому континенті, якщо не буде дій.

Фото: president.gov.ua

-Демократія має бути дієвою – в усіх сенсах. Європа має бути дієвою. Якщо слова сказані, якщо вони покладені на папір і стали документами міжнародного права, вони повинні працювати. Вони повинні діяти. І коли це буде так, не виникатиме питання про те, хто ж переможе і де ця лінія фронту. Звичайно, демократія. Звичайно, Європа. І передусім у свідомості лідерів, які мають діяти, а не тільки говорити.

Учасники саміту висловили підтримку Президенту України, а команда Асоціації Українців в Данії спільно з однодумцями провела на підтримку України низку заходів.

Фото: facebook.com/ukrainians.dk

Зокрема, всі учасники Copenhagen Democracy Summit 2022 могли побачити арт-інсталяцію «Теорія захисту» (Theory of Protection української) мисткині Дарини Кольцової.

Фото: facebook.com/sophia.opatska
Фото: facebook.com/sophia.opatska

А засновник і голова Alliance of Democracies Андерс Фог Расмуссен (Anders Fogh Rasmussen) урочисто отримав автентичну українську вишиванку.

Фото: facebook.com/ukrainians.dk

Раніше Імпульс писав про те як Асоціація українців в Данії здійснює волонтерську діяльність.

Поділитися:

Читайте також

«20 днів у Маріуполі»: Україна вперше в історії отримала «Оскар» (відео)

«20 днів у Маріуполі»: Україна вперше в історії отримала «Оскар» (відео)

Фільм показує перші дні облоги міста російськими загарбниками (далее…)
Вибиті вікна та постраждалі картини: від ворожої атаки постраждав Одеський художній музей

Вибиті вікна та постраждалі картини: від ворожої атаки постраждав Одеський художній музей

У ніч на 6 листопада, російські агресори атакували Одеський національний художній музей. Фото наслідків музей опублікував на сторінці у фейсбук.  (далее…)