Підсумки 2022: уряду України вдалося зберегти керованість економічними процесами

Уряду України у 2022 році вдалося зберегти керованість економічними та фінансовими процесами. Про це на своїй сторінці в Facebook написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Як зауважив очільник Кабміну, конкретні результати були по кожному напрямку.

Так, у 2022 році було рекордне фінансування сектору безпеки – понад 1,2 трлн грн. Україна просунулась на шляху євроінтеграції, отримавши статус держави-кандидата на членство в ЄС. Денис Шмигаль нагадав, що минулоріч наша країна отримала п’ять так званих «безвізів» із Євросоюзом: енергетичний, транспортний, економічний, митний, цифровий.

«Енергетичний безвіз» — у березні, коли приєдналися до європейської енергомережі. «Транспортний» — у червні, завдяки якому український бізнес більше не потребує дозволів на автомобільні вантажні перевезення. «Економічний» на рік всі мита і квоти на українські товари, що експортуються в ЄС. «Митний безвіз», який запрацював у жовтні та дозволяє інтегрувати нашу митницю в європейську. «Цифровий безвіз», завдяки якому Україна тепер член програми «Цифрова Європа», — цитує прем’єра сайт уряду.

Як зауважив Денис Шмигаль, уряду вдалося зберегти керованість економічними процесами. Зокрема, Україна залучила 31,2 млрд дол підтримки від міжнародних партнерів. Насамперед це кошти США, Євросоюзу та МВФ, 45% з них — гранти. 2/3 усіх бюджетних коштів — внутрішній ресурс.

Кабмін у 2022 році вдосконалив діючі та запустив нові програми підтримки бізнесу: пільгові кредити «5-7-9%» (72 млрд грн), гранти єРобота (2,2 млрд грн), портфельні гарантії (47 млрд грн).

Понад 700 підприємств здійснили релокацію на безпечні території, зберігши тисячі робочих місць. Були скасовані практично всі перевірки бізнесу, переведено на декларативний принцип більшість дозволів і ліцензій, встановлена ставка єдиного податку на рівні 2%. Українським товарам допомогли відкрити доступ на нові ринки: ЄС, Велика Британія, Канада й Австралія скасували ввізні мита для вітчизняних експортерів.

У 2022 році аграрії отримали 80 млрд грн кредитних коштів. Завдяки «зерновій ініціативі» Україна експортувала 15 млн т агропродукції, через дунайські порти – ще 10 млн т.

Українська економіка адаптувалася до умов воєнного часу та готова до нових викликів, зауважив Денис Шмигаль. Зокрема, вітчизняна енергосистема витримала десять великих атак і десятки менших. Для її відновлення залучили 1,5 млрд дол, щодня в Україну прибуває нове обладнання та засоби генерації. Країна достроково приєдналася до європейського енергооб’єднання ENTSO-E.

Раніше «Імпульс» писав, що Мінцифри представила топ-100 досягнень 2022 року

Поділитися:

Читайте також

Старлінки, блокада рф та послуги в Дії: Мінцифра представила топ-100 досягнень 2022 року незламності

Старлінки, блокада рф та послуги в Дії: Мінцифра представила топ-100 досягнень 2022 року незламності

Попри всі виклики війни, Мінцифра продовжує будували цифрову державу. Цілі команди залишилися незмінними. Але додалися нові пріоритетні під час війни…
Підсумки 2022: ІТ-індустрія України зростає попри все - дослідження

Підсумки 2022: ІТ-індустрія України зростає попри все - дослідження

У воєнний час українська ІТ-індустрія приклала немало зусиль аби вийти на шлях розвитку та прилаштуватись до нових умов праці. Асоціація…
Данський Saxo Bank дав свої "приголомшливі" прогнози на 2023 рік

Данський Saxo Bank дав свої "приголомшливі" прогнози на 2023 рік

Данський інвестиційний Saxo Bank нещодавно опублікував свої традиційні «приголомшливі прогнози» на наступний рік. Там, зокрема, вважають, що у 2023-му світ…