ВВП України у 2023 році може незначно зрости – уряд

У 2023 році українська економіка може зрости приблизно на 1%, інфляція знизиться до 22%. Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику в межах нової моніторингової програми МВФ для України, нещодавно оприлюдненому на сайті Мінфіну.

Як йдеться у документі, після падіння майже на третину у 2022-му реальний ВВП у наступному році може незначно зрости — приблизно на 1%. Умовами такого зростаня будуть поступове пожвавлення діяльності в районах , що не перебувають у зоні активних бойових дій, збереження доступу до «зернового коридору» та відсутність подальшої воєнної ескалації. Критично важливими факторами для української економіки українська влада вважає тривалість та інтенсивність війни.

Повільне відновлення пояснюватиметься тривалим впливом у І кварталі 2023-го недавніх пошкоджень енергоінфраструктури. Очікується, що економічна діяльність активізується в наступних кварталах переважно за рахунок державних витрат, тоді як відновлення експорту буде лише поступовим (з огляду на руйнування потужностей та залишкові проблеми з логістикою), а зростання споживання залишиться слабким — передусім через зниження купівельної спроможності населення.

Очікується, що рівень інфляції у річному вимірі поступово зменшиться з 30% наприкінці 2022 року до близько 22,5% наприкінці наступного року.

Раніше «Імпульс» писав, що данський інвестиційний Saxo Bank нещодавно опублікував свої традиційні «приголомшливі прогнози» на наступний рік. Там, зокрема, вважають, що у 2023-му світ перейде до воєнної економіки, золото стрімко здорожчає, а ЄС створить власні збройні сили.

Поділитися:

Читайте також

У застосунку monobank з'явилась мапа працюючих терміналів

У застосунку monobank з'явилась мапа працюючих терміналів

У банківському застосунку monobank з’явилась карта активних терміналів для оплати банківською картою. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив співзасновник monobank…
Данський Saxo Bank дав свої "приголомшливі" прогнози на 2023 рік

Данський Saxo Bank дав свої "приголомшливі" прогнози на 2023 рік

Данський інвестиційний Saxo Bank нещодавно опублікував свої традиційні «приголомшливі прогнози» на наступний рік. Там, зокрема, вважають, що у 2023-му світ…
Задонатили до БФ «Діти Героїв» і потужно перезапустили бізнес: перші результати дизайн-марафону від Rocketmen

Задонатили до БФ «Діти Героїв» і потужно перезапустили бізнес: перші результати дизайн-марафону від Rocketmen

Марафон «Схвильовані» від дизайн-агенції Rocketmen — це допомога новому бізнесу на старті та перезапуск брендингу вашого бізнесу за донати дітям,…